IPEKYOL ZEYNEP TOSUN KOLEKSİYONU

Tomris Güzelyurt 30 Nisan 2016

2230 - 499TL (2)_450x600IPEKYOL ZEYNEP TOSUN KOLEKSİYONU İLE YAZ IŞILTISI

Güçlü ve feminen kadınların tercihi Ipekyol’un başarılı Türk moda tasarımcısı Zeynep Tosun ile yaptığı işbirliği 2016 Yaz sezonunda da devam ediyor. Yaz davetlerinin yıldızı olacağınız ulaşılabilir couture koleksiyon, her daim güçlü ve zarif olmayı benimseyen Ipekyol kadınlarına kusursuz bir şıklık vaat ediyor.

Türk tekstil sektöründe marka & tasarımcı işbirliğini ilk kez gerçekleştiren Ipekyol, genç tasarımcı Zeynep Tosun ile işbirliğine 2016 Yaz sezonunda da devam ederek, feminen ve romantik bir koleksiyona imza atıyor. 21 parçadan oluşan couture koleksiyonda, her vücut formuna uygun kokteyl elbiseler, yaz düğünlerinin kurtarıcısı zarif abiyeler, mezuniyet baloları ve özel davetlere eşlik edecek göz alıcı parçalar bulunuyor.

Zeynep Tosun Ipekyol 2016 Yaz koleksiyonu, bu sezon feminen ve romantik bir kadın portresi çiziyor. Omuz ve bel hattı püskül detaylı dantel aplikeli abiyeler, babydoll kokteyl elbiselerin yanı sıra, peplum, derin yırtmaç, sırt ve yaka detaylarıyla zenginleşen tasarımlar feminen yaz siluetlerinde hayat buluyor.

İşleme ve peplum detaylarıyla dikkat çeken zarif kokteyl elbiseleri, gold püskül işlemeli ve boncuk detaylı krep abiye ile sırt kısmı deri detaylı krep abiye, sofistike tavrı ve farklı omuz detaylarıyla öne çıkan mini ve midi boy elbiseler, yaz sezonu davetlerinde Ipekyol kadınının zarafetini temsil ediyor.

Krep, tül, sofistike Fransız dantel ve payet karışımlı kumaşlardan oluşan abiyeler, yaz mevsiminin sevilen renkleri nar çiçeği, ekru, toz pembe, mavi, zamansız siyah ve altın tonlarıyla kusursuzca bütünleşiyor.

2231 -599TL (2)_450x600Yaz davetlerinde bakışları üzerinize çekebileceğiniz göz alıcı seçenekleriyle Ipekyol Zeynep Tosun koleksiyonunu keşfetmek için size en yakın Ipekyol mağazasını ziyaret edebilir veyawww.ipekyol.com.tr ‘de online alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Zeynep Tosun Biyografi;
İstanbul doğumlu olan Zeynep Tosun, üniversite de işletme okuduktan sonra moda tasarımı eğitimi almak üzere İtalya, Milano’da yer alan Istituto di Marangoni okuluna gitti. Marangoni’de 1 senelik moda tasarım eğitimden sonra aynı okulda master programına kabul edildi. İtalya’da eğitim aldığı süre boyunca Türkiye’ye gelip gitmeye devam etti. İstanbul’da bulunduğu zaman zarfında 2005 yılı yazında Türkiye’de Derishow markasında staj yaptı. Marangoni mezuniyetinde ilk defilesini 2006’da Londra da yaptı. Mezuniyet defilesinin ardından Alberta Ferretti’den iş teklifi aldı ve Rimini’ye yerleşti. Tasarım ekibinin bir üyesi olarak hem Alberta Ferretti hem de Philosophy Di Alberta Ferretti için tasarımlar yaptı. Alberta Ferretti’de çalıştığı dönemde kendisini özellikle haute couture konusunda geliştirdi. 1 sene sonra Türkiye’ye dönmeye karar verdi ve ITKIB’in 2007 genç moda tasarımcıları yarışmasına katılarak 3. oldu. Esin Maraşlıoğlu`nun Designloft adlı projesinde yer aldı. Designloft projesinin ardından Dice Kayek markasının yaratıcısı ve tasarımcısı olan Ece Ege’nin tasarım asistanlığını yaptıktan sonra Ekim 2008’de kendi markasının temellerini attı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir