Ayakkabı, Cengiz Gümüş’ten alınır.

Serdar Şahin 26 Nisan 2018

O, uzun bir hikâyedir… Tam 20 yıl önce başlayan. Bu hikâyenin içinde zarafet, estetik, kalite ve kusursuzluk var.

Uzun yıllar meleğe bir ayakkabıcı çırağı olarak adım atan Mehmet Emin Gümüş mesleğine kısa sürede âşık olmuş. Mesleğin sırlarını kısa süre de ustalarından öğreniş ve çıraklıkta hızla kalfalığa ve ustalığa kadar terfi etmiş. Deriye nasıl şekil verilir, sağlam ve kaliteli ayakkabı nasıl yapılır bunu gerçek anlamda öğrenip uygulayan Mehmet Emin Gümüş modayı takip etmeyi de ihmal etmemmiş. Bu birikimle ve ileri görüşü ile yola çıkan Mehmet Emin Gümüş 1965 yılında kendi üretim atölyesini kurmuş ve birçok kurumsal marka ile işbirliği yapmıştır.

Gümüş Ustanın, tüm bu çalışmalarında ileri görüşü ile sektör içinde yer almayı başarmış.

20 yıl sonra Gümüş ailesinin ikinci kuşak evlatları şirkette iş başı yaptı. Böylece şirkete taze kan gelmiş oldu.

95’lerin ortalarına doğru üretim sürecini hızlandırmak amacıyla, küçük ölçekli atölye üretiminden fabrika temelli ayakkabı üretim sürecine bir geçiş yapılmıştır. Kuruluş, uluslararası sektörün önde gelen ve tercih edilen firmalarındandır. Türkiye de ve uluslararası birçok lider firmayla iş birliği içinde olmayı bir gurur belgesi olarak taşımaktadır.

 

Geçmişe kısaca baktıktan sonra, hikâyenin en renkli ve heyecanlı bölümüne geldik. Mehmet Emin Gümüş beyin oğullarından Cengiz Gümüş, radikal bir karar vererek Gümüş soyadını Nişantaşı’na taşıdı.

Böylece, Nişantaşı gerçek ayakkabı ile tanışmış oldu. Cengiz Gümüş yönetiminde ki CG Ayakkabıcılık, Vali Konağı Caddesi üzerinde iki katlı ve geniş bir alana kurulu dev dükkânı ile hizmete geçti. Cadde üzerinde 73 numarada faaliyete geçen mağazanın dekorasyonunu ünlü bir mimarlık ofisi yaptı.

Hem modaya uygun, hem sağlam, şık ayakkabılar kadın erkek herkesin beğenisine sunuldu. Cengiz Gümüş, Nişantaşı’nda ilk mağazasını açan kaliteyi özeni ve ayakkabıda detayın önemini mağazasında müşterileri için sunduğu ayakkabılarda gösterdi.

Bu gün Cengiz Gümüş Mağazasında yüzlerce model kadın ve erkek ayakkabısını satışa sunuyor. Üstelik bu ayakkabılar dünya standartlarında ve dünya markları ile yarışacak güce sahip. Renk, renk, desen, desen her yaşa ve her duruma uygun olarak üretiliyor.

Yıllar önce Mehmet Emin Gümüş’ün attığı temeller üzerine kurulu olan Cengiz Gümüş Ayakkabıcılık kısa sürede Vali Konağının yıldızı oldu. Her gün yüzün üzerinde yerli ve yabancı kişinin ziyaret ettiği mağazada tüm ürünler dünya çapında moda olan ürünlerden oluşuyor.

Hem kadın için, hem de erkek için ayakkabı bulabileceğiniz Cengiz Gümüş Ayakkabıcılıkta yine bayanlar ve erkekler için çanta, kemer, bavul, cep telefonu kılıfı bulma şansı var.

Cengiz Gümüş Ayakkabıcılık firmasını satış kadrosu da uzman bir ekipten oluşuyor. İngilizce, Arapça ve Rusça bilen ekip dünya modasını takip ediyor. Bu uzman ekip sizler için çeşitli kombinler yapabilme kabiliyetine de sahip. Moda bilgisine ve estetik öngörüye sahip olan satış ekibi elemanlarının sizlere sunacağı kombinlere hayran kalacaksınız. Ayakkabı çanta ve elbise uyumunda kendiniz Cengiz Gümüş Ayakkabıcılığın uzman kadrosunun ellerine bırakabilirsiniz. Onlar size en albenili ve en uyumlu kombinleri sunacaktır.

CG Ayakkabıcılık mağazasında hijyene de önem veriliyor. Ayakkabı satın almak için gelen her müşteriye deneme öncesi test çorabı giydiriliyor. Bir kez kullanılan bu çorapların kullanım için müşterilere ricada bulunuluyor.

CG müşterileri oldukça şanslı, çünkü personel her müşteriye sıcak soğuk ikramlarda bulunarak gönül almayı kendisine ilke edinmiş.

Cengiz Gümüş ayakkabı mağazasına İstanbul Şişli Halaskargazi, Nişantaşı Vali Konağı Caddesi. NO:73’e giderek yada www.cengizgumus.com.tr adlı web sitesi üzerinden ziyaret edebilirisniz. Telefonla bilgi almak için ise  0 212 240 5998 nolu telefonu aramanız yeterli.